TECHNOLOGIA

Obuwie Daniello to najnowsza technologia połączona z tradycją!


Wszystkie kolekcje obuwia Daniello projektowane są zgodnie z obowiązującymi kanonami mody. Nowocześnie wyposażony dział konstrukcyjny przy pomocy zaawansowanego systemu informatycznego, opracowuje każdego roku ponad 500 nowych wzorów obuwia. Dzięki unikalnej technologii CAM/CAD (komputerowy system kompatybilny z ploterem) możliwie jest bardzo szybkie przygotowanie i wdrożenie kolekcji do produkcji. Dodatkowo wykorzystanie najnowocześniejszych urządzeń do komputerowego rozkroju skór pozwala nam realizować krótkie, autorskie serie produkcyjne, także na indywidualne zamówienie Klientów.
Konserwacja obuwia


Konserwacja skóry naturalnej polega na ochronie jej przed szkodliwymi zmianami zachodzącymi w strukturze skóry, a szczególnie przed niszczącym działaniem potu na tłuszcze naturalne w niej zawarte. Wysuszona, nie pastowana skóra, łatwo pęka i łuszczy się. W związku z różnymi sposobami garbowania oraz zróżnicowanym sposobem wykończenia skór naturalnych, należy zwrócić uwagę na zalecenia producentów środków konserwujących oraz na informację dotyczącą konserwacji obuwia zamieszczoną w ulotkach informacyjnych.

Spośród znajdujących się na rynku środków konserwujących najkorzystniejsze są pasty zawierające woski, zwłaszcza pasty wodno - rozpuszczalnikowe, mające konsystencję bardziej mazistą od past rozpuszczalnikowych (kremy), dające się łatwiej rozprowadzić na obuwiu. Tworzą one błony o doskonałym połysku, odporne na działanie wilgoci, dzięki czemu zabezpieczają obuwie skórzane przed działaniem wody. Należy uważnie stosować pasty samopołyskowe, które często na skórach delikatnych, o słabo utrwalonym barwniku w powłoce mogą powodować odbarwienie i plamienie. Stosowanie w codziennej konserwacji obuwia przez dłuższy czas past samopołyskowych powoduje tworzenie się grubej warstwy pasty na powierzchni skór. Warstwa ta pęka i wykrusza się, dając wrażenie pękania i odpryskiwania wykończenia skóry, a często również ją uszkadza. Do skór kolorowych zaleca się stosowanie past barwionych, dzięki czemu następuje wzmocnienie i ożywienie koloru.

Do nowych wykończeń skór o podwyższonej zawartości tłuszczu nie należy stosować past i środków zawierających terpentynę i benzynę, które mogą powodować zmianę koloru i wyglądu skóry. Również obuwia ze skór welurowych i nubukowych nie można pastować, natomiast należy je czyścić specjalnie do tego przeznaczoną szczotką. Niedopuszczalne jest pranie obuwia w pralce.